Co najbardziej lubimy kupować w sieci?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zakupy internetowe cieszą się obecnie w Polsce ogromną wręcz popularnością. Co ciekawe jeszcze dosłownie kilka lat temu sytuacja prezentowała się zupełnie inaczej.

Polacy dość sceptycznie podchodzili do zakupów online co spowodowane było wieloma czynnikami. Do tych najważniejszych na pewno można zaliczyć koszty przyłączy internetowych. Był to niemały wydatek dla gospodarstwa domowego, a mało tego do internetu w miarę swobodny dostęp był tylko w dużych miastach. Poza nimi sytuacja wyglądała o wiele gorzej. Niskie było także zaufanie do kupowania w sieci, do wydawania tam swoich pieniędzy. Baliśmy się przysłowiowych ziemniaków przysyłanych w paczkach po zakupie czegoś wartościowego. Dzisiaj jednak naprawdę przekonaliśmy się do tych zakupów, a ich popularność stale rośnie. Na co najchętniej wydajemy nasze pieniądze w internecie?

W sieci można kupić w zasadzie wszystko

Jeśli tak poważnie zastanowić się nad tym co można kupować w sieci, to chyba łatwiej będzie wymienić to czego w sieci nie da się kupić, ale lista takich rzeczy jest już znikoma. Choć w sieci można kupić praktycznie wszystko to jednak wciąż są pewne rodzaje produktów, które to jednak wolimy kupować tradycyjnie. Na pewno niska jest popularność kupowania produktów spożywczych, dość niechętnie kupujemy także przez internet buty oraz ubrania. Z całą pewnością nikt nie wyobraża sobie także kupienia bezpośrednio przez internet samochodu, mieszkania czy domu. Przed zakupem chcemy jednak samodzielnie wszystko obejrzeć. Są jednak rzeczy, które przez sieć kupujemy wyjątkowo chętnie.

Elektronika króluje

Zdecydowanym liderem jest tutaj oczywiście wszelkiego rodzaju elektronika. Przez internet kupujemy całe wyposażenie AGD i RTV naszego domu, zamawiamy komputery, telefony, tablety i wiele innych drobnych elementów. Bardzo popularne jest także kupowanie produktów z kategorii motoryzacji, a więc chociażby części. Podyktowane jest to naturalnie cenami, które w przypadku części potrafią być wysokie, a zakup przez internet pozwala nam oszczędzać. Co ciekawe zdecydowanie rzadziej kupujemy przez sieć produkty o dużych gabarytach. Prawdopodobnie jest to związane z wysokimi kosztami wysyłki, które wielokrotnie mogą sprawiać, że zakup online w takim wypadku zwyczajnie przestaje być opłacalny. Na pewno jednak potrzeba jeszcze trochę czasu, a lista chętnie kupować rzeczy online dalej będzie się wydłużała.

Wasze komentarze:

  1. Ja to już się sam łapie na tym, ze w zasadzie czego bym nie chciał kupic to najpierw lece to neta i sprawdzam 😛 Niby kurcze na ta przesyłke trzeba czekac, ale jednak kupowanie w sieci jest naprawdę fajnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz