Internet zagrożeniem?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Internet został wymyślony w latach 60. XX wieku na potrzeby wojska. Po około dwuedzistu latach zaczęto wprowadzać go do uniwersytetów aż wreszcie stał się dostępny dla większości przeciętnych obywateli.Właściwie każdy posługuje się dziś Internetem, który urósł do ogromnych rozmiarów. Niektórzy upatrują w tym zagrożenia, inni wskazują na pozytywne strony. Nie wiadomo jednak kto właściwie ma rację.

Plusem Internetu jest szybki dostęp do informacji oraz kontakt z ludźmi. Dzięki Internetowi sztuka taka jak filmy, muzyka i literatura stały się ogólnodostępne. Internet pomaga też w rozwoju edukacji. Możemy znaleźć w nim mnóstwo informacji, które w dodatku są uaktualniane na bieżąco, dzięki czemu mamy pewność, że nie zawierają błędów.

Znaczenia słów się zmieniają, a Internet pozwala na przyswajanie tych nowych. W sieci spotykamy też ludzi, którzy często dzielą nasze zainteresowania, co może być trudne 'w realu’, ponieważ owe zainteresowania mogą być bardzo różne i nietypowe.

Nie można jednak udawać, że Internet nie niesie ze sobą zagrożeń. Niektórzy mówią o uzależnieniach, które – owszem – mogą się pojawić, gdy ktoś korzysta z sieci zbyt często lub wykorzystuje ją tylko w celach rozrywkowych.

Użytkownicy Internetu mogą czasem zatracić zupełnie kontakt z rzeczywistością. Z drugiej strony – uzależnić można się od wszystkiego i jest w dużej mierze zależne od tego, czy ktoś ma tendencje do uzależniania się, czy nie.

W Internecie możemy też zostać oszukani, zwłaszcza kupując coś w nim czy też przesyłając swoje dane do sieci . Czasem można też trafić na kogoś, kto okaże się być niebezpieczny w świecie rzeczywistym.

Internet, jak wszystko co istnieje, ma swoje dobre i złe strony. Pozwala na edukację, poszerzanie znajomości i poznawanie nowych osób, ale może też prowadzić do uzależnień lub sprawić, że padniemy ofiarą przestępstw.

Czy to jednak oznacza, że nie powinniśmy z niego korzystać? Oczywiście, że nie! Starczy używać rozsądku, korzystając z sieci. Internet jest jedynie narzędziem, a narzędziami powinni posługiwać się ludzie rozsądni.

Jeżeli ktoś da się uwikłać w niebezpieczeństwo, powinien chyba winić samego siebie, a nie Internet. Nie należy więc go demonizować, ale raczej cieszyć się, używając go. Nasi przodkowie nie mieli tej możliwości.

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz